wszystkie choroby są dietozależne - FORMA Gabinet Dietetyczny

Idź do spisu treści

Menu główne:

wszystkie choroby są dietozależne

. > BIBLITEKA

Najnowsze badania naukowe dowodzą, że prawidłowa dieta odgrywa znaczącą rolę w profilaktyce oraz leczeniu wielu chorób.
Szacuje się, że istnieje ponad 80 jednostek chorobowych, których przyczyną jest niewłaściwe żywienie. Pozostałe choroby, przy wsparciu dietetycznym, można skutecznie łagodzić.

Choroby wynikające z niewłaściwego żywienia to m.in.:

- choroba niedokrwienna serca;
- zawał mięśnia sercowego;
- choroba nadciśnieniowa;
- udary mózgu;
- zwężenie tętnic;
- tętniaki;
- choroby nowotworowe: rak sutka u kobiet, rak gruczołu krokowego u mężczyzn, rak żołądka, rak jelita grubego... lista nowotworów wciąż się wydłuża...;
- otyłość i nadwaga;
- cukrzyca typu II;
- choroby pęcherzyka żółciowego;
- choroby układu trawiennego jak: stany zapalne woreczka żółciowego, kamica żółciowa, choroby trzustki, przewlekłe zaparcia, uchyłkowatość jelit, poalkoholowa marskość wątroby;
- zaburzenia odporności;
- próchnica zębów;
- osteoporoza;
- zaburzenia miesiączkowania i okresu przekwitania;
- bezpłodność;
- niedorozwój płodu;
- zaburzenia seksualne: zaburzenia wzwodu, erekcji, zmniejszone libido u kobiet i mężczyzn;
- hiperlipidemie;
- niektóre zaburzenia psychiczne;
- obniżenie zdolności do koncentracji uwagi i wydajności pracy;
- osłabienie możliwości przyswajania wiedzy i uczenia się.

Stosowanie odpowiedniej diety jest elementem kluczowym w terapii. Wprowadzenie i utrzymanie odpowiedniego żywienia, pozwala zmniejszyć dolegliwości, poprawia stan zdrowia, niejednokrotnie prowadzi do całkowitego wyleczenia.

Utrzymywanie błędnego stylu żywienia, sprzyja nasileniu dolegliwości, pogorszeniu stanu zdrowia i powstawaniu nowych schorzeń.

ZDROWIE TWOJE JEST W TWOICH RĘKACH.

UWAGA!
Nie zrzucajmy winy na geny. Uwarunkowania genetyczne nie decydują o tym, czy schorzenie jakim jesteśmy obciążeni od pradziadków wystąpi. Higieniczny styl życia, czyli odpowiednie żywienie (najważniejszy czynnik), unikanie używek, odpowiednia ilość snu, i aktywność fizyczna, może uchronić nas od rozwinięcia się danej jednostki chorobowej.



Dużo nie znaczy lepiej. Duża ilość spożywanego jedzenia nie świadczy o tym, że jesteśmy dobrze odżywieni. Zadbać należy o jakość kupowanych produktów, ich wartość odżywczą, i czas/ porę ich spożywania.


Farmakologia nie jest rozwiązaniem.
Leczenie farmakologiczne bardzo często ogranicza się do leczenia objawów a nie przyczyny. Nie usunięcie przyczyny może prowadzić do pogłębienia schorzenia, a tym samym do zwiększenia dawek przyjmowanych farmaceutyków. W konsekwencji rosną koszty leczenia i pojawiają się dodatkowe schorzenia (leki mają działania uboczne!).


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego